Peter Anton "Hopik" Hopfgartner

asistent

Peterovi je 18. Je sice z Rakouska, ale v Praze žije již 13 let, a tak mluví plynule česky i německy. Parkour trénuje dva roky a několikrát trénoval děti základní školy v projektovém týdnu, či asistoval při výuce tělesné výchovy.

"Když jsem viděl poprvé Hopika a poslechl si jej, překvapil mě, jak to má v hlavě srovnané. Jestli bych chtěl do lektorského týmu někoho z dnešní mládeže, tak je to on," říká Učitel Mike. Po dvou měsících se Peter stal členem týmu Parkour Ládví.

Už od mládí touží po pocitu volnosti. Jako malé dítě nejdříve začal s lezectvím převážně na boulderech, ze kterých rád seskakoval. Po pár letech zanechal horolezení a začal se věnovat závodnímu plavaní. Jednoho dne mu kamarád ukázal základy parkouru, které se naučil den předtím přes youtube video. O několik dní později se oba rozhodli jít trénovat na Vltavskou (snad nejoblíbenější místo k trénování parkouru v Praze), kde se poznali s dalšími parkouristy. Peter sice pokračoval s plaváním další rok, ale čím dál tím více se souběžně věnoval parkouru.

Ten pro něj není jen sport, ale i svoboda. Pocit oproštění se od všeho, což jiní naleznou jen párkrát za život. Parkour pro něj není soutež v tom, kdo bude na druhé straně dříve, nebo kdo skočí salto jako první. Snaží se dosáhnout volnosti překonáním fyzických a psychických aspektů, např. strachu. Jako lektor by byl rád, kdyby se jeho skupina naučila nejen rychle překonávat překážky, ale aby každý našel svůj způsob volnosti.

Peter vede parkour v Německé škole (Deutsche Schule Prag) na Praze 5.