Mgr. Michal "Učitel" Filipin

brand manažer, mentor se specializací na PK a metodiku parkouru

Učitel Mike je absolventem Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a dánské Gerlev Idrætshøjskole (Gerlev Sport and Physical Education Academy) - program The International Sport for All Leader Education. Během studia na vysoké škole se stal instruktorem fitness Akademie cvičitelů a instruktorů.

Ve školním prostředí se pohyboval 7 let. Na spoty si chodil zaskákat ve volném čase po odpolednech a několikrát se stalo, že se na tréninkovém místě objevili i jeho žáci. Není tudíž náhodou, že na základě častých oslovení mu začali ostatní traceuři a traceurky říkat "Učitel". Je školitelem první pomoci a absolventem kurzu První pomoci Červeného kříže. Ve spolupráci s Ústřední školou České obce sokolské vede přednášky v oblasti anatomie a fyziologie člověka s přihlédnutím k jednotlivým sportům. Na základě těchto zkušeností je jedním z odborníků na anatomii a fyziologii v oblasti parkouru. Je zakládajícím členem a 2. místopředsedou České asociace parkouru.

Učitel se parkouru věnuje nyní dvanáctým rokem, což z něj dělá jednoho ze skupiny nejdéle trénujících traceurů v České republice.

Je propagátorem francouzského tělocvičného systému George Héberta, jehož hlavním krédem bylo Être fort pour être utile (Být silný, abych byl užitečný). Touto myšlenkou, spolu s myšlenkami jednoty skupiny a odstraňování skupinových rozdílů vede pondělní a středeční tréninky pokročilé mládeže.

"Od roku 2014 vedu každé ráno v úterý a čtvrtek Prague Parkour PK1. Netušil jsem, že se vrátím ještě k praxi s dětmi. Když jsem byl v létě 2017 osloven Janem Horákem, že chce stavět parkourové hřiště, ačkoli jsem měl 4 další nabídky na výuku parkouru, na tohle jsem nemohl nekývnout. Nárůst malých klientů, který jsme vytvořili během jednoho roku, je pro mě znamením, že to byl správný krok."