Jan Horák

manažer klubu, instruktor se specializací PK a sebeobrany

Je absolventem kurzů akreditovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, a to v oblasti fitnessu, TRX. Jako trenér cross-fitu dokáže dát chlapům i ženám pořádně do těla. A když do těla, tak to myslíme opravdu vážně, pokud se nebudete dostatečně bránit. Do roku 2016 byl totiž amatérským boxerem. Jako instruktor bojových umění a civilní instruktor systému Krav maga vás naučí, jak zvládat hravě izraelský typ sebeobrany. Stejně jako předešlé osvědčení instruktora Krav-magy, získal v Izraeli i licenci Kids assistant, kterou zastřešuje tamní ministerstvo školství.

Pokud máte chuť si ukousat nehty hrůzou, jako člena filmového kaskadérského týmu Flott Cascaders Team a chlapíka s přezdívkou Fire Man jste jej mohli vidět v několika snímcích (pokud tedy máte dobré oko). U filmu získal angažmá v Polsku, Slovensku, Rusku a Francii. Rozvíjel zároveň spolupráci se scénáristou a režisérem filmu Taxi 4 Lucou Bessonem.

Kaskadérská práce v 2006 jej přivedla k parkouru a jeho filosofie jej naprosto uchvátila. Aktivně se mu věnuje i ve svých 42 letech. V roce 2016 dostal výborný nápad, jak odvést děti z ulice a přivést je ke sportu. Spojil se s poměrně známým českým architektem parkourových hřišť Gabrielem Harangim. Nápad se stavbou hřiště ale musel nechat chvíli spát. Když pak v červnu 2017 oslovil Michala "Učitele" Filipina z Prague Parkour PK1, spolupráce v otevření parkourových tréninků se začala rychle rozvíjet.

Nyní jej můžete potkat na čtvrtečním tréninku začátečníků a pokročilých věkové skupiny 7-11.